Ünlü Ticaret Şirketi, Bu Altcoin’lerden Topluyor!

Analitik firması Arkham Intelligence tarafından hazırlanan yeni bir raporda, ünlü ticaret şirketi Jane Street’in son bir ayda satın aldığı altcoin/token’ler listelendi.

Jane Street, bir ay içinde yaklaşık 800 milyon dolarlık altcoin biriktirdi

On-chain verilerine göre, popüler bir ticaret firması olan Jane Street, sadece bir ay içinde yüz milyonlarca dolar değerinde USD Coin (USDC) ve Ethereum (ETH) satın aldı. Analiz firması Arkham’in raporu, Jane Street’in portföyünde 1,26 milyar dolarlık altcoin bulunduğunu gösteriyor.

Rapora göre, 27 Şubat’ta Jane Street’in kripto portföyü yaklaşık 470 milyon dolar değerindeydi ve Ethereum, piyasa yapıcısının portföyünün çoğunu oluşturuyordu. O dönemde Jane Street, 416,84 milyon dolar değerinde ETH, 28,77 milyon dolar USDC, 12,21 milyon dolar Chainlink (LINK) ve 5,71 milyon dolar değerinde Uniswap (UNI) sahibiydi.

Arkham, Jane Street’in son bir ay içinde kripto yatırımlarını hızla artırdığını ve büyük miktarda USDC ve ETH satın almaya odaklandığını söylüyor. Rapora göre, Jane Street şimdi 761,71 milyon dolarlık USDC, 476,29 milyon dolarlık ETH, 13,36 milyon dolarlık LINK ve 6,42 milyon dolarlık UNI sahibi.

Jane Street, yaklaşan Ethereum gelişmelerine hazırlık yapıyor olabilir

Arkham’in raporuna göre Jane Street, son bir ay içinde yaptığı satın alımlarla toplam ETH rezervini 476,29 milyon dolara çıkardı. Bu esnada, Shanghai-Capella hard fork’una yaklaşık iki hafta kala Ethereum’un arzı düşüş gösteriyor. Delphi Digital’e göre, altcoinin arzı, Proof-of-Stake (PoS) mekanizmasına geçtiğinden beri 70.000 ETH düştü.

Bu artış, dolaşıma giren ETH sayısının yakılanlardan daha düşük olduğu anlamına geliyor. Bağlam için, bir varlığın arzındaki kıtlık, uzun vadede değerini artırmaya mahkumdur. Bu da, Jane Street’te olduğu gibi bazen yatırımcının dikkatini Ethereum’a çekebilir.

Gelişme faaliyetli ikinci katalizör olabilir

Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, ağ yükseltme aşamalarıyla ile ilgili bazı güncellemeler verdi. 28 Mart tarihli bir tweet’te, v2.41.0 v2.42.0 için çöpe atıldığı için kullanıcıların yeni Ergion sürümüne yükseltmeleri gerektiğinden bahsetti.

Ethereum’daki Erigon, kullanıcıların node dağıtmasına izin verir ve yalnızca konsensus katmanındaki varsayılan node tarafından arşivlenir. Beiko, Şangay yükseltme görevi için çok önemli olduğu için bu güncellemeyi verdi.

Dikkat edilmesi gereken bir başka metrikte de staking etkinliğidir. Toplam efektif bakiyenin toplam stake edilen bakiyeye oranı olarak hesaplanan metrik, yazı yazıldığı sırada 0,941. Bu da stake ETH’ye yönelik fikir birliğine aktif katılımın ciddi şekilde azaldığı anlamına geliyor. Kriptokoin.com olarak Ethereum yaklaşan token kilit açma etkinliğinin tarih ve ayrıntılarına bu yazıda yer verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir