Kulis: İmamoğlu’nun hedefi genel başkanlık değil, Cumhurbaşkanlığı

Seçim yenilgisinin ardından partide “değişim” çağrıları yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “değişim için” iş dünyası, akademisyenler, sanatçı, sporcu ve gençler gibi toplumun farklı kesimleriyle bir araya geleceği belirtildi. Böylece değişim süreci sadece CHP’li üyelerle değil, farklı kesimlerin de desteği alınarak yürütülmesi hedefleniyor. 

Milliyet’te yer alan kulis haberine göre; İmamoğlu yapacağı açıklamalarda “adaylık” konusunda renk vermeyecek. “Adayım” demeyecek ama her konuşmasında “Mevcut Genel Başkan ile devam edilmez. Bu Genel Merkez ile olmaz” yönündeki mesajlarını yineleyecek.

Parti kulislerinde İmamoğlu için “Kapsamlı bir araştırma yapıyor. Kendi çıkarına bakmaz. Ekrem Bey’in hedefi zaten genel başkanlık değil. Genel başkan başkası olsa bile cumhurbaşkanı adayı olabilir. Asıl hedefi Cumhurbaşkanlığı” değerlendirmeleri yapılıyor.

Parti kulislerinde, İmamoğlu’nun aday çıkmaması halinde hangi ismin adaylığına sıcak bakıp destekleyebileceği de tartışılıyor. Bu çerçevede “CHP Grup Başkanı Özgür Özel aday olması halinde İmamoğlu’nun ‘hayır’ demeyeceği isimlerden biridir” yorumu yapılıyor.

TIKLAYIN – İmamoğlu’nun çıkışı CHP genel merkezinde olumsuz karşılandı: “Zaten üyelerimize yeni Tüzük’te yer almasını istedikleri hususları sormuştuk”
TIKLAYIN – Sözcü yazarı Erkin: Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu planı
TIKLAYIN – İmamoğlu: Değişim çağrımıza ilk 24 saatte demokratik katılımla görüş ve öneri ileten herkese teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x