Google Pixel 8 bu özellikle gelirse ortalık fena halde karışır

Google’ın yeni nesil amiral gemisi Pixel 8 serisini Ekim ayında piyasaya sürmesi bekleniyor. Pixel 8 ve 8 Pro, geçen yılın Pixel 7 serisinin yerini alacaklar. Yaklaşmakta olan Pixel amiral gemileri hakkında duyumlar ve söylentiler artıyor. Şimdi, Pixel 8 serisinin ilginç bir özelliği belirlendi.

Pixel 8 serisi, harici ekranları destekleyecek gibi görünüyor. Google kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre, Android Authority, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro‘nun harici ekranları destekleme yeteneğine sahip olabileceğini bildirdi. Bu, telefonları masaüstü alternatifi haline getirebilir. Duyumlara göre, bu özellik, varsayılan USB-C bağlantı noktası aracılığıyla çalışacak. Pixel 8 serisi, USB DisplayPort’un Alternatif Modunu destekleyecek. Temel olarak, bu, cihazların ekranlara USB-C üzerinden bağlanmasına imkan sağlar. USB-C konektörlerinin çok yönlü ve genişletilebilir olduğu, bu nedenle çok sayıda bağlantı pinine sahip olduğu ve büyük miktarda veri aktarabildiği ifade ediliyor.

En yaygın alternatif mod standartları, bir cihazın ekranını harici bir ekrana aktarabilmek için ThunderBolt ve DisplayPort’tur. USB-C, ThunderBolt olmadan da DisplayPort alternatif modunu destekleyebilir. Bu, daha az çok yönlü olmasına rağmen, yüksek çözünürlüklü video çıkışını desteklemeyen cihazlar için faydalı bir seçenek olabilir.

Google Pixel 8 bu özellikle gelirse ortalık fena halde karışır

Akıllı telefonların genellikle ayrı bir HDMI ekran bağlantı noktasına sahip olmadığı düşünülürse, USB-C şarj bağlantı noktasının işlevselliğinin artması ilginç bir durum olacaktır.

Duyumcunun belirttiğine göre, Google’ın kod tabanında belirli bir dalın var olduğu ve Google‘ın Pixel 8 için bu özelliği aklında bulundurabileceği ifade edildi. Mishaal Rahman’ın bildirdiği üzere, Android 14 beta sürümlerinin USB-C DisplayPort Alternatif Modunu desteklediği ve başlatıcı koduna masaüstü moduyla ilgili bazı iyileştirmelerin eklendiği görülüyor.

Harici ekranları destekleme özelliği yeni bir özellik olmasa da, Samsung’un DeX modu gibi özellikler, USB-C kablosu veya HDMI adaptörü aracılığıyla masaüstü deneyimini sunarak oldukça popüler hale gelmiştir. Motorola’nın da DeX’e benzer ‘Ready For’ özelliği bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x