Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan’dan Kılıçdaroğlu’na: İyi ki olmamış!

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile seçimden önce imzaladıkları protokole ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi.  Özcan, seçimin kaybedilmesine atıfta bulunarak, “Binlerce insana büyük bir teselli bahşettiniz! İyi ki olmamış!” ifadelerini kullandı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün akşam Habertürk programında, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile seçimlerden önce imzaladıkları anlaşmayla ilgili, “Bu protokol kamuoyuna açık bir protokol değil. Dolayısıyla ikimizin namusuna teslim edilmiş bir protokoldür” sözleri büyük tepkiye yol açtı.

Kılıçdaroğlu’na Altılı Masa’da yer alan siyasi partilerin temsilcilerinden ardı ardına açıklamalar geldi. İyi Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz’ın ardından sosyal medyadan paylaşım yapan Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, seçimi kaybetmeleriyle ilgili ‘teselli bulduğunu’ ifade etti. 

Serkan Özcan’ın açıklaması şöyle: 

“Başka hiçbir söz ya da açıklama seçim mağlubiyeti nedeniyle duyduğum büyük üzüntüyü ortadan kaldıramazdı. Teşekkür ederim Sn.Kılıçdaroğlu! Ben ve benim gibi sırf bu ülkeye demokrasi, hukuk ve eşitlik gelsin diye gecesini gündüzüne katan binlerce insana büyük bir teselli bahşettiniz! İyi ki olmamış!”

Ne olmuştu? 

T24’ten Cansu Çamlıbel’e konuşan

CHP Sözcüsü Faik Öztrak ise Özdağ’in, “üç bakanlık ve MİT Başkanlığı” iddiasının doğru olmadığını söylemişti. 

Özdağ ise, “Kemal Bey attığı imzayı inkâr edecek insan değildir” diye konuşmuştu.

Kılıçdaroğlu, Habertürk canlı yayınında gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un Özdağ ile anlaşma sorusuna ise şöyle yanıt vermişti: 

“O protokolle ilgili konuşmam doğru değil. İki kişinin namusuna teslim edilen protokoldür. Açıklamayı ahlaki olarak doğru bulmam. Benim konuşmam doğru değil. Protokol ikimizin arasında imzalandı. Kamuoyuna açık değildi. İkimizin namusuna teslim edildi nokta. Bu konuda yorum yapmam doğru değil. Sayın Özdağ ile Sayın Oğan ile yaptığım görüşmelerle ilgili altı liderin haberi vardı.”

TIKLAYIN | Kılıçdaroğlu: Video etik olarak rahatsız edici; tekrarlandığında gereğini yaparım

TIKLAYIN | Davutoğlu, Ümit Özdağ’ın “üç bakanlık” iddiasını Kılıçdaroğlu’na sormuş

TIKLAYIN – CHP’den Ümit Özdağ’ın iddialarına yalanlama

TIKLAYIN | İyi Partili Bilge Yılmaz: Kılıçdaroğlu’nun adaylığına engel olamadığım için milletimizden samimi olarak özür diliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x