Erdoğan-Aliyev zirvesinin şifreleri: Sahadaki başarıyı diplomaside sürdürme harekatı!

CNN TÜRK Özel Haber Şefi Fulya Öztürk’e konuşan Şendir’in değerlendirmeleri şöyle; Aralarında bu meseleyi konuşmuşlar. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev kullandı arabayı beraber geldiler. Yaptıkları şey şu: Azerbaycan kendi topraklarında terör operasyonu yapıyor. Son derece sakin ve barış dili kullanarak ilerliyor Türkiye ve Azerbaycan.

Fransa Cumhurbaşkanı ufak ufak uç vermeye başladı. 2024 Avrupa Parlamentosunda seçimlerin olduğu dönem, çok fazla Ermenistan sesi çıkacaktır. Bizim şunu çok iyi anlatmamız gerekiyor. Azerbaycan kendisine ait topraklar içerisinde bir anti terör operasyonu yapıyor.

Son derece akıllı, barış çağrısı yapan. Her seferinde operasyonun Azerbaycan’ın kendi topraklarında olan bir terör operasyonu vurgusu yapıyor Ankara da, Bakü de…. Kimse buna karışamaz.

Şu anda Fransa ve Fransa gibi Ermenistan ile yakın ilişki içinde olan ülkeler Hocalı katliamında savaş suçu işleyenlerin Karabağ’da yakalanmasından endişe ediyorlar. Onları süratle Ermenistan tarafına almaya çalışıyorlar.

Şu anda Macron’un başı çektiği grup harekatın gelişimini, Azerbaycan’ın kendi topraklarındaki girişimini önlemeye çalışıyorlar. Bugün Sayın Cumhurbaşkanı’nın da, Azerbaycan Devlet Başkanı’nın verdiği mesajlar sakin, barıştan yana, bir iç iş sürecini hallediyoruz şeklinde.

Burada zafer şarkıları söylediğinizde diplomatik üstünlüğü kaybedebilirdiniz. Son derece sakin gidiyor.

Uçakta sayın Cumhurbaşkanı bu konutlarla ilgili kapsamlı bir açıklama yapacaktır. Şu anda sahada kazanılan başarıyı diplomatik arenada sürdürme harekatı yapılıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x