Elazığ’da deprem konut fiyatları: Devlet üzerine düşen babalığın en büyüğünü yaptı

İHA

Türkiye depremlerle mücadele eden bir ülke…

Yaşanan depremler ardından devlet millet el el yaşanan felaketlerin yaraları sarılıyor.

Elazığ’da 24 Ocak 2020’de 6.8’lik deprem meydana geldi.

Kentte 37, Malatya’da 4 olmak üzere 41 kişi hayatını kaybetti, 2 şehirde 20 binden fazla konut ise ağır hasar gördü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının çalışmaları neticesinde Elazığ’da 24 bin 83 TOKİ konutu tamamlandı ve hak sahiplerine teslim edildi.

Aylık ücretleri 935 lira

Evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fiyatları açıklaması ile bir mutluluk daha yaşadı.

Devletin babalığını bir kez daha gösterdiğini ifade eden depremzedeler konut fiyatlarının bedavadan ucuz olduğunu söyledi.

TOKİ konutunun aylık 935 liraya denk geldiğini aktaran depremzede İbrahim Bora, “Devlet üzerine düşen babalığın en büyüğünü yaptı” ifadelerini kullandı.

“Bize devletin babalığını gösterdiler”

2020 Elazığ depremini yaşadıklarını belirten depremzede İbrahim Bora, şöyle dedi:

Bir yıla yakın bir süre konteyner kentte kaldık. Devletimizden Allah binlerce kez razı olsun. Konteyner kent süresinde gerçekten devlet üzerine düşen babalığın en büyüğünü yaptı.

Şu anda kendi evimdeyim. Allah devletimize zeval vermesin. Öncelikle cumhurbaşkanımıza, milletvekillerimize önceki dönem bakanlarımızdan Allah razı olsun. Depremin ilk anından itibaren yanımızdaydılar. Bize devletin babalığını gösterdiler.

“Bu ödemeler şu anda çok güzel”

Konutların ödemelerinin başladığını aktaran Bora, şu ifadeleri kullandı:

Devletimiz konut fiyatların da babalık yaptı. Bu ödemeler şu anda çok güzel. Ödemelerin düşük olmasına bazı vatandaşlarımız halen daha inanamıyor. Neden bu kadar düşük diyorlar.

Demek istediğimiz tek şey, Allah devletimize zeval vermesin. Şu an oturduğumuz daire bana 203 bin liraya mal oldu. Yıllık olarak hesapladığımızda 11 bin 500 liraya denk geliyor. Şu anda bir kiracı bu evde oturmaya çalışsa 3 bin lira kira verecek.

Bizim söyleyecek tek şeyimiz var Allah devletimize zeval vermesin. Rabbim cumhurbaşkanımızın elini ayağını taşa değdirmesin.

“Aylık ödemesi 935 liraya denk geliyor yıllık ise 11 bin 500 lira oluyor”

Yaşan depremlerde kendilerini güvende hissettiklerini dile getiren Bora, şunları söyledi:

Yapı olarak gerçekten sağlam binalarda oturuyoruz. İster istemez sarsıntıları hissediyoruz ama yapısal olarak evimiz gerçekten güzel ve sağlam. Biz eski evimizi ister istemez anılardan dolayı hatırlıyoruz ama yarına dayanıklı olarak burada tereddütsüz oturuyoruz.

En azından çocuklarımızın geleceğini koruyabileceğimiz bir yeri bize vaat ettiler ve yaptılar. Vaat önemlidir ama önemli olan o vaadi yerine getirmektir. Bu yüzden tekrardan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımız vaat ettiğini yapmasının yanı sıra bir de çok ucuza yaptı.

Allah binlerce kez razı olsun. TOKİ konutlarımızın aylık ödemesi 935 liraya denk geliyor yıllık ise 11 bin 500 lira oluyor. Bu fiyatlara baktığımızda bedavadan ucuz diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x