Do Kwon Göz Altı Süresini Uzatmaya İtiraz Edecek

Geçtiğimiz günlerde Karadağ’da tutuklanan ve ardından New York savcıları tarafından 8 farklı suçla suçlanan Do Kwon göz altı süresinin uzatılmasına itiraz edecek.

Geçtiğimiz yıl kripto para piyasasının gördüğü en büyük çöküşlerden biri olan TerraUSD‘nin depeg olmasının ardından Do Kwon dünya çapında aranmaya başlamıştı. Karadağ’da yakalanan Kwon iade için hakim karşısına çıkacak.

Do Kwon’un Göz Altı Süresinin Uzatılmasına İtiraz Etti

Geçtiğimiz yıl kripto piyasasını derinden etkilyen krizlerden olan TerraUSD’nin çöküşünün ardındaki şirket Terraform Labs’in kurucu ortağı Do Kwon Karadağ’da hafta içinde yakalandı.

Karadağ’da 30 gün fazladan alıkoyma durumuna itirazı Kwon’un avukatlarından biri doğruladı.

Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon‘un, sahte belgeler kullanarak uçmaya çalışırken Karadağ’da tutuklanmasının ardından mahkemenin gözaltı süresini 30 güne kadar uzatma kararına itiraz edeceği bildiriliyor.

Yerel medya Vijesti’ye göre, Kwon’un yasal bir temsilcisi, Karadağ mahkemesinin girişimciyi normalden daha uzun süre alıkoyma kararına yapılan itirazı doğruladı. Karar, Kwon’un Dubai’ye uçmaya çalışırken Podgorica havaalanında sahte belgelerle yakalanmasının ardından verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir