Ali İsmail Korkmaz’ın Gezi Parkı eylemlerinde katledilmesinin üzerinden 10 yıl geçti; “Yüreğimiz yanıyor!”

Eskişehir’de 2 Haziran 2013’te Gezi Parkı eylemleri sırasında polisler ve eli sopalı kişiler tarafından dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın ölümünün üzerinden 10 yıl geçti. Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz ve ağabeyi Gürkan Korkmaz, “Yüreğimiz yanıyor!” dedi.

“Tedavi edilse belki de bugün yaşıyor olacaktı”

Cumhuriyet’e konuşan anne Korkmaz, “Ali İsmail’in darp görüntülerini herkes izledi. Buna karşın ‘ödül’ niteliğine ceza aldılar. Hepsi şu an dışarıda elini kolunu sallayarak geziyor ama benim oğlum 10 yıldır toprak altında. Ali İsmail benim evladım ama bu süreçte milyonlarca insanın da çocuğu, kardeşi ve abisi oldu. Şu an Ali İsmail’in adına kurduğumuz vakıfla yüzlerce çocuğa burs veriyoruz. Ali İsmail’in adıyla bir mücadele veriyor olmak bana güç veriyor. Ali İsmail darp edildikten sonra müşahede altına alınmadı. Tedavi edilse belki de bugün yaşıyor olacaktı. 6 Şubat depreminde de Ali İsmail’in kuzenini kaybettik. Adaşıydı. Yüreğimiz yanıyor” ifadelerini kullandı.

“Ali İsmail’in aramızdan alınmasının acısı tarif edilemez”

“Ali İsmail’in aramızdan alınmasının acısı tarif edilemez” diyen ağabey Korkmaz da “Biz o ölene kadar Hatay’ın bir köyünde yaşayan bir aileydik. Babam inşaat işçisi annem ev hanımıydı. Köyde yaşayan, ‘politik’ sayılmayacak bir aileydik. Ülke gündemini takip ediyorduk ancak hepsi o kadardı. Politik değildik ancak Ali İsmail’in öldürülmesiyle ülke politikasının ortasında bulduk kendimizi. Ali İsmail’in ölümünden sonra bizim için hiçbir şey eksisi gibi olmadı. Kardeşimin ne mezuniyetini görebildik ne de düğününü… O hayattayken 2 yeğeni vardı. O öldükten sonra 6 yeğeni daha oldu ancak onları tanıyamadı” diye konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x