“8 Mart’a Hazırlık Yapıyoruz” Cümlesini Ümitcan Uygun’un Fotoğrafıyla Paylaşan Troll’e Tepkiler Gecikmedi

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü… Ama ne yazık ki Türkiye’de kadın olmak başlı başına mücadele gerektiren bir durum. Kadınlara ve özellikle de LGBT bireylere nefretin gün geçtikte arttığı bu dönemde cinayetlerin ve şiddetin önüne geçilemiyor.

Bir kullanıcı ‘8 Mart’a hazırlık yapıyoruz’ diye bir paylaşım yapınca troll bir kişi de bu tweet’e yanıt verdi. Aleyna Çakır cinayetinin baş şüphelisi ve Esra Hankulu’nun evinde ölü bulunmasıyla 10 yıl hapis cezası alan Ümitcan Uygun’un fotoğrafını ‘8 Mart’a hazırlık yapıyoruz :)’ notuyla paylaşarak adeta kan dondurdu. Bu troll kişiye tepkiler de gecikmedi…

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü.

Kadın olmanın en zor olduğu ülkelerden biri olan Türkiye’de yaşamak ise başlı başına bir mücadele biliyorsunuz ki.

Kadınlara ve özellikle de LGBT bireylere nefretin gün geçtikte arttığı bu dönemde cinayetlerin ve şiddetin önüne geçilemiyor maalesef.

Her an can güvenliğimizin tehlikede olduğu bu günlerde, bir kullanıcı “8 Mart’a hazırlık yapıyoruz” diye bir paylaşım yaptı.

Troll bir kullanıcı da bu tweet’e yanıt verdi. Aleyna Çakır cinayetinin baş şüphelisi ve Esra Hankulu’nun evinde ölü bulunmasıyla 10 yıl hapis cezası alan Ümitcan Uygun’un fotoğrafını “8 Mart’a hazırlık yapıyoruz :)” notuyla paylaşarak adeta kan dondurdu.

Potansiyel bir katil olan bu kişiye tepkiler de gecikmedi:

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir